שלום אורח, התחבר בעגלת הקניות שלך 0 מוצרים
אריאל הוצאת ספרים
קטגוריות
   מה חדש
   סדרת עלי זהב
   מראות ירושלים - אופק , כרוך
   ירושלים
   דרום ומרכז הארץ
   צפון הארץ
   חוברות אריאל
   נצרות ואיסלאם
   ספרי עיר דוד
   מיעוטים בארץ ישראל
   ירדן
   פרסומי שואה וגבורה
   פרסומים נוספים
   קובצי מאמרים
   ספרות נבחרת
   מלחמות בארץ ישראל
   מלחמת העולם הראשונה
   ספרים בהפצה
   כנסים ואירועים
   שפות זרות
   ספרים דיגיטלים
 עשו לנו לייק בבקשה


מאמרים
   פרס יד בן צבי לאלי שילר
   קטלוג ספרי אריאל
   אינדקס חוברות 102+
   פניה למנויי אריאל
   דברים שנכתבו על אריאל
   180 שנה למרד הפלחים בארץ ישראל - אלי שילר
עין-גב במערכה, המצודה בקדמת הכנרת
256 עמ', כריכה רכה, מודפס מן המהדורה הראשונה.
הוצאת אריאל בשיתוף עם קיבוץ עין-גב.
 
 
ששים שנה עברו מאז מלחמת העצמאות, ושבעים שנה מהקמת קיבוץ עין-גב. אנו מגישים לקוראים החדשים את הספר 'עין-גב במערכה'. מהדורתו הראשונה של הספר יצאה בתש"י 1950 בהוצאת 'מערכות', והשנייה הודפסה בתשכ"ב – 1962.
עין-גב במערכה הוא ספר שצלקות המלחמה בו טריות מאוד. הוא נכתב סמוך לאירועי המלחמה. העדות שלו מן הימים הגורליים ההם חתומה בצורך לבטא את האבל על נפילתם של החברים, את החששות שליוו עדיין את החברים ואת החלטתם הנחרצת לפתוח פרק חדש.
עין-גב היה הקיבוץ העברי היחיד במזרח הכנרת. גבולות ארץ ישראל שנקבעו בחלוקה בין המנדט הצרפתי לבריטי לאחר מלחמת העולם הראשונה הפכו לגבולות מדינת ישראל הצעירה בזכות עמידתו של הקיבוץ במערכה הכבדה.
מדינת ישראל בתש"ח נשענה לא רק על כוחה בצבא, אלא גם על היישובים שליד הגבול. סיפורה של עין-גב הוא סיפור על עמידת חברי היישוב לבדם בקרבות הקשים. חברי עין-גב היו מודעים לכך שעליהם לנסות לרקום יחסי שלום עם שכניהם, אך גם להתכונן לרע ביותר. היישוב ערך הכנות מדוקדקות לעמידה במערכה לבדו.
כשפרצה המערכה בעמק-הירדן היתה עין-גב מכותרת על ידי הצבא הסורי הפולש. המוצא היחיד שלה היה הכנרת. הצבא שתקף אותה היה גדול פי עשרה ממספר הלוחמים שהגן עליה. עין-גב עמדה בקרבות הקשים והיא אולי הקיבוץ היחיד בארץ שלא הסתפק בהגנה ויצא להתקפה, בעת שהשתלט על הר סוסיתא השכן.
הספר שלפנינו הוא ספר של קולות רבים. לא של מפקד עטור תהילה, אלא של קיבוץ: מפקדים, לוחמות ולוחמים, אמהות שפינו את ילדיהן. בספר מובאת גם עדות מצולמת ומצוירת, מאותם ימים.
עדות קרובה זו לא ידעה לאן יתגלגל הסיפור. מה יהיה עתידו של הקיבוץ, המדינה, הגבולות, המלחמות, ומה תהיה דיוקנה של החברה. דווקא משום כך נראה היה לנו חיוני להיפגש מחדש עם אותה עדות ראשונה ולהעבירה לדורות הבאים.
 
 
 
מידע על מכירה
הוצאה: 0
מחיר קטלוגי: 86 ₪
מחיר הנחה: 50 ₪
הזמנת המוצר
  מוצרים דומים
    אודות החברה  |  תקנון  |  מפת האתר  |  קישורים  |  שירות לקוחות
חנות וירטואלית זו הוקמה ע"י חנות וירטואלית